Запитання – відповідь

Якщо працівник хоче взяти відпустку в зв’язку з бойовими діями, чи може роботодавець відмовити йому?

Надання відпусток без збереження заробітної плати, передбачених статтею 25 Закону України «Про відпустки», здійснюється роботодавцем в обов’язковому порядку за ініціативою працівника, а надання відпусток, передбачених статтею 26 вищезгаданого закону здійснюється за згодою сторін. Відповідно до частини третьої статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», протягом періоду дії воєнного стану роботодавець за заявою працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про відпустки».

Щорічні відпустки надаються відповідно до графіку відпусток, але за угодою сторін можуть бути надані і в інший період. Але при цьому треба враховувати, що, відповідно до статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», під час воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику в наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки в зв’язку з вагітністю та пологами й відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

Related Post

Види нехарчової продукції, включені до Секторального плану ринкового нагляду Держпраці на 2024 рік

Державна служба України з питань праці розробила Секторальний план державного ринкового нагляду на 2024 рік. Під час розробки були враховані

Запитання – відповідь

Як оформити трудові відносини з підлітком? Перш за все, трудовий договір із неповнолітнім працівником укладається лише в письмовій формі. Важливо:

Україна відзначає Всесвітній день охорони праці в умовах війни

28 квітня в Україні та більше ніж у ста країнах світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Цей день є нагодою