Головна

Графік прийому

Керівництво Контакти

 

Рубрика про управління  

Статті

 

Я би дозвіл одержав. Хай мене навчать

 

Державний нагляд у сфері господарської діяльності: особливості застосування нових процедур. Повна або часткова зупинка та відновлення роботи підприємств. Інші заходи реагування

 

Анулювання дозволів: Правові підстави і порядок

 

Кримінальна відповідальність за порушення законодавства з охорони праці

 

Заборонити не можна — дозволити

 

Быть инспектором не так-то просто

 

Оновлення законодавства. Актуальні зміни 2012-2013

 

У позові — відмовити

 

Ми не стоїмо осторонь проблем

 

И снова о профилактике травматизма

 

Проблемы и надежды

 

Производственный травматизм: то, о чем  принято молчать

 

Запорожские трагедии ничему не учат

Олександр ХОХОТВА: «Єдиний шлях до безпечної праці – зміна ставлення до культури виробництва»

У Запоріжжі знижено травматизм, пов'язаний з використанням газу в побуті

16.01.2012

 

У Запорізькій області, спостерігається зниження рівня травматизму, пов'язаного з використанням газу в побуті. Так у 2011 році в регіоні сталося 2 нещасні випадки пов'язані з використанням газу в побуті, в результаті яких постраждало 2 особи, в тому числі 1 — смертельно. Тоді як у 2010 році травмовано 3 людини, в тому числі дві — смертельно.
За результатами технічних розслідувань встановлено, що основними причинами нещасних випадків у минулому році став: вибух газоповітряної суміші в будівлі літньої кухні в результаті її загазованості; пошкодження гумотканинного рукава, самостійно приєднаного до балону; та порушення абонентами правил безпечного користування газом у побуті.
Не дивлячись на зниження травматизму виникнення аварій при використанні газу в побуті вже протягом декількох років залишається традиційним: халатність господарів; неякісне та несвоєчасне технічне обслуговування газового обладнання; несправність та невідповідність вимогам нормативних актів систем димовідведення та вентиляції; самовільне встановлення, заміна або втручання в роботу газових приладів тощо.
У зв'язку з цим за ініціативою Запорізького теруправління разом з місцевими органами самоврядування та підприємствами газового господарства протягом року виконано низку заходів, спрямованих на забезпечення підготовки спеціалізованих підприємств з газопостачання та газифікації, систем газопостачання міст та населених пунктів і внутрішньо-будинкового газового обладнання до безпечної безаварійної роботи в осінньо-зимовий період 2011/12 року.
У жовтні 2011 року проведено місячник безпеки під час використання газу в побуті, під час якого газотехнічні інспектора виявили 97 порушень нормативно-правових актів з охорони праці. За результатами перевірок заборонено експлуатацію 10 одиниць обладнання та притягнуто до адміністративної відповідальності 16 посадових осіб.
Крім того, спеціалізовані підприємства газового господарства провели понад 8226 планових технічних оглядів внутрішньо-будинкових систем газопостачання. Виявили низку порушень Правил безпеки системи газопостачання України з боку власників житлового фонду. Через що, з початку року, відключено від газопостачання 261 газовий прилад, обладнання з відводом продуктів згорання в димові канали та 268 газових приладів, які знаходяться в аварійному стані.
Протягом року представниками спеціалізованих підприємств газового господарства виявлено 174 випадки несанкціонованого підключення газових приладів до систем газопостачання та 25 випадків самовільного підключення газових приладів до газових мереж внутрішньобудинкового газового обладнання абонентів, яке було відключено за несвоєчасно проведені розрахунки за використаний газ.
Питання підвищення рівня безпеки під час використання газу в побуті розглядалось протягом року на засіданнях комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та спеціальній нараді за участю заступника голови обласної державної адміністрації, під час яких було розроблено заходи, направлені на підвищення рівня безпеки газопостачання та використання газу в побуті. За результатами нарад головам районних держадміністрацій та іншим органам виконавчої влади, спеціалізованим підприємствам газового господарства поставлені завдання та визначені терміни їх виконання.
Разом з тим підвищити рівень безпеки при використанні газу в побуті не можливо без вирішення першочергових питань. По-перше, заміна застарілого газового обладнання в житловому фонді, адже за словами Сергія Морозова - головного інженера ПАТ “Запоріжгаз” в житловому фонді експлуатується близько 300 тис. газових приладів, 40 % від яких відпрацювало строк експлуатації. Проте фінансування для цих заходів не виділяється. По-друге, вимоги чинних Правил безпеки систем газопостачання України та ДБН В.2.5.30-2001 “Газопостачання” не відповідають сучасному технічному рівню систем газопостачання, устаткування та обладнання. По-трете, необхідно надати статус нормативно-правових актів з охорони праці Порядку проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов'язаних з використанням газу в побуті у відповідності до діючого законодавства.
Нехтування правилами безпеки під час використання газу в побуті може становити серйозну загрозу життю та здоров'ю користувачів газу та їх родини. Тому, керівництво теруправління Держгірпромнагляду по Запорізькій області звертає увагу всіх громадян, мешканців житлових будинків, як приватних, так і багатоквартирних, на необхідності суворо дотримуватись правил безпечного користування побутовими газовими приладами та апаратами!

Довідка: Протягом 2011 року в Україні при використанні газу в побуті сталося 102 нещасних випадки, в яких постраждало 205 людей, в тому числі 81 — смертельно. Загалом протягом минулого року кількість нещасних випадків, повязаних із газом у побуті зменшилась на 29%.

 

День охорони праці

Положення
Планування
Завдання
Вакансії
Звітність
Діяльність управління
Ринковий нагляд
Громадська рада
Наглядова діяльність
Консультації з громадськістю Користування газом
Звернення громадян
Доступ до публічної інформації
Запобігання корупції
Телефони довіри
Довідкова інформація
Адміністративні послуги
Методична допомога інспектору
Нормативна база
Прес-служба Фотоархів
Новини
Нещасні випадки
Статті
Посилання
Охорона праці очима дітей
Журнал "Охорона праці"

 

 

 

Кращий державний службовець

 

Журнал "Технополіс"