Головна

Графік прийому

Керівництво Контакти

 

 

Новини

 

Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області було проведено планову перевірку Запорізької ТЕС

    З 8 по 20 січня 2020 р. Головним управлінням Держпраці у Запорізькій   області було проведено планову перевірку Відокремленого підрозділу «Запорізька ТЕС» Акціонерного товариства «ДТЕК Дніпроенерго».

     За результатами перевірки були виявлені порушення нормативно-правових актів з охорони праці. Також за порушення вимог норм охорони праці було притягнуто до адміністративної відповідальності 18 посадових осіб підприємства. 

 

У 2020 році продовжується робота щодо погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах м. Запоріжжя

 

У Запорізькій міській раді 17.01.2020 відбулось перше у поточному році засідання міської комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати, участь в якому взяв начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області Олександр Ніконов. Докладніше...

 

16.01.20 День пам’яті «кіборгів»: Україна вшановує захисників Донецького аеропорту

16 січня, в Україні відзначають День пам’яті «кіборгів», які захищали Донецький аеропорт з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. Протягом 242 днів з неймовірною стійкістю, відвагою та незламністю українські військовослужбовці, добровольці, медики та волонтери тримали оборону ДАПу.

«Кіборгами» нескорених українців назвав сам ворог. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах.

Перший бій між українськими оборонцями та проросійськими бойовиками за встановлення контролю над Донецьким аеропортом відбувся наприкінці травня 2014 року. Того дня окупанти відступили, зазнавши важких втрат і на кілька місяців відмовились від штурму летовища. Восени 2014-го бойові дії відновилися у значно більшому масштабі…

За весь час оборони Донецького аеропорту загинуло понад 100 українських військових, близько 440 зазнали поранень. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких, на жаль, посмертно.

Вшануємо пам'ять героїв! Вони витримали – не витримав бетон!

ДАП. Пам’ятаємо...

 

15.01.20 Питання щодо порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці розглянули з представниками підприємства

 

         Питання, пов’язані з проведенням атестації робочого місця водолаза, начальник відділу експертизи умов праці ГУ Держпраці у Запорізькій області Олена Діліон розглянула на семінарі з представниками Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Запорізькій області.

         Зокрема, вона роз’яснила цілі та задачі проведення атестації, вимоги до робочого місця, зазначені у Списку виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, порядок застосування цього Списку, а також умови, за яких працівник за професією «водолаз» набуває права на отримання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці.

Також Олена Діліон зауважила на необхідності розроблення роботодавцем відповідних заходів за результатами атестації робочого місця, направлених на покращення умов праці, та внесення запису про результати атестації до трудової книжки працівника.

 

14.01.2020  Головний державний інспектор  ГУ Держпраці у

Запорізькій області  –  Галина Данілевська  взяла участь  у

 прямому ефірі програми «Тема дня» на ТРК «Суспільне

 Запоріжжя» щодо найчастіших порушень у сфері діючого

 законодавства з питань праці

 

   Головний державний інспектор ГУ Держпраці у Запорізькій області – Галина   Данілевська під час ефіру програми «Тема дня» 14.01.2020  розповіла телеглядачам  Суспільного Запоріжжя про найчастіші порушення у сфері прав працівників. Інспектор зазначила про те, що до фахівців Головного управління Держпраці у Запорізькій області громадяни найбільше  звертаються зі скаргами щодо неналежного оформлення трудових відносин працівників на підприємствах та заборгованостям по виплатам заробітної плати та інших соцгарантій.

   Також інспектор зауважила на тому, що встановлені діючим законодавством  терміни виплат заробітної плати повинні бути не менше ніж 2 рази на місяць, а виплати щодо щорічних  відпусток повинні бути виплачені працівнику не пізніше ніж за 3 доби до початку відпустки.

   У підсумку було зазначено, що найбільше порушень у сфері прав працівників за результатами перевірок, які були проведені Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області  - було зафіксовано у сфері торгівлі.

 

9 січня 2020 року на шахті «Експлуатаційна» ПрАТ

 «Запорізький залізорудний комбінат» стався нещасний

 випадок

9 січня 2020 року на шахті «Експлуатаційна» ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» відбулася раптова посадка гірської маси на горизонті 940 метрів. В цей час на ділянці знаходився працівник підприємства 1973 року народження, який отримав травми, не сумісні з життям. Інших постраждалих немає.

Наказом Головного управління Держпраці у Запорізькій області створена спеціальна комісія по розслідуванню нещасного випадку зі смертельним наслідком до складу якої включено фахівців згідно до вимог постанови КМУ № 337 від 17.04.2019 р.

 

Про стан виплати заробітної плати на підприємствах м. Запоріжжя, погашення заборгованості з заробітної плати говорили на засіданні міської комісії

 

У Запорізькій міській раді 13.12.2019 відбулось чергове засідання міської комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати, участь в якому взяв начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області Олександр Ніконов.

На засіданні обговорили стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-божниках м. Запоріжжя, організацію роботи щодо додержання чинного законодавства про працю в частині додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації зайнятості, стан виплати заробітної плати на підприємствах міста, на яких проведено контрольні заходи ГУ Держпраці у Запорізькій області, а також заслухали пояснення керівників підприємств-боржників із заробітної плати.

Олександр Ніконов у своєму виступі поінформував членів комісії про результати контрольних заходів, проведених у Повному ТОВ «Конструкторське бюро інформаційних систем», ТОВ «Керуюча компанія «Наш дім Запоріжжя», Класичний приватний університет, ТОВ «МК Плюс Групп»,                                     ТОВ «Запорізтький ДБК».

За результатами засідання прийняті відповідні рішення щодо продовження роботи з легалізації зайнятості та оплати праці, погашення заборгованості з її виплати

 

 

Фахівці ГУ Держпраці у Запорізькій області з нагоди тижня права виступили у прямому ефірі радіо «Запоріжжя»Фахівці ГУ Держпраці у Запорізькій області з нагоди тижня права виступили у прямому ефірі радіо «Запоріжжя»

З нагоди Всеукраїнського тижня права фахівці ГУ Держпраці у Запорізькій області Ірина Ващиліна і Олена Діліон взяли участь у прямому ефірі програми «На часі» на радіо «Запоріжжя».

Слухачам радіо розповіли про права громадян на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку вони вільно обирають, або на яку вільно погоджуються, та державні гарантії, а також про право на належні, безпечні і здорові умови праці.

Ірина Ващиліна роз’яснила усі ризики для працівника, які виникають при роботі без належного оформлення трудових відносин, і зупинилась на питаннях оплати праці.

Олена Діліон говорила про права працівників на пільги та компенсації за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, види цих компенсацій та умови їх встановлення.

 

 

 

 

Про захист трудових прав працівників - на семінарі у Мелітопольському міськрайонному центрі зайнятості

 

У Мелітопольському міськрайонному центрі зайнятості в рамках заходів до Всеукраїнського тижня права 11 грудня 2019 року відбувся семінар для безробітних на тему легальної зайнятості та захисту трудових прав працівників, в якому взяли участь фахівці ГУ Держпраці у Запорізькій області.

На семінарі були розглянуті питання трудових відносин працівників та роботодавців при   офіційному працевлаштування та при роботі без належного оформлення, зміни у законодавстві при працевлаштуванні працівників.

Галина Карпова надала роз’яснення щодо порядку працевлаштування працівників, особливості укладання строкових трудових договорів, укладання договорів при працевлаштуванні у фізичних осіб-підприємців, використання праці фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру.

Ірина Прозоря розповіла про напрями діяльності в Україні Міжнародної організації з міграції (МОМ) щодо попередження випадків торгівлі людьми.

Безробітних поінформували про негативні наслідки для працівників у разі згоди роботи без належного оформлення, їх особистої відповідальності та відповідальності роботодавців, а також надали інформацію про повноваження посадовців Держпраці при здійсненні захисту трудових прав працівників, адреси та контактні телефони для звернення громадян у разі порушення їх трудових прав.

 

Роз'яснюємо: чи потрібно проводити атестацію робочих місць за умовами праці при перейменуванні підприємства

 

Наразі є досить поширеними випадки, коли підприємство змінює свою назву внаслідок реорганізації у цілому або окремих структурних підрозділів у складі підприємства з метою оптимізації структури управління.
Внаслідок цього роботодавці звертаються з питанням: чи можливо використовувати результати атестації робочих місць за умовами праці, яку проведено на підприємстві до реорганізації?

Докладніше»

 

Питання щодо стану оплати праці в Запорізькій області обговорювалось на засіданні Ради Запорізької облпрофради

 

Начальник управління з питань праці ГУ Держпраці у Запорізькій області Олександр Ніконов 28.11.2019 взяв участь у п’ятому пленарному засіданні Ради Запорізької обласної ради профспілок. Також участь у засіданні взяли представники Запорізької облдержадміністрації, обласної ради, обласної Федерації роботодавців.
Одним з основних питань, які обговорювались, було питання щодо стану оплати праці в області.
Виступаючі відмітили, що за рівнем середньомісячної заробітної плати за 9 місяців 2019 року серед регіонів України Запорізька область посіла 5 місце (10244 грн). Також з початку року скоротилась на 46,2 % загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати і станом на 01.10.2019 склала 102,3 млн. грн. Ситуація з виплатою заробітної плати знаходиться на постійному контролі усіх соціальних партенрів.
Однак при цьому мають місце випадки неналежного рівня оплати праці та своєчасності її виплати, нелегального використання праці без оформлення трудових відносин та тіньової оплати праці.
Пріоритетом у роботі профспілок, роботодавців, органів виконавчої влади залишається забезпечення підвищення рівня оплати праці, недопущення зниження рівня життя громадян та скорочення зайнятості, вдосконалення системи оплати праці тощо.

 

За ініціативою Головного управління Держпраці у Запорізькій області

25.11.2019

В конференц-залі КЗ «Запорізької загальноосвітньої санаторної школі-інтернат № 7 І-ІІ ступенів» ЗОР було проведено спільний захід на тему «Запобігання трудової експлуатації дітей» за участю головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Держпраці у Запорізькій області Ващиліної І.В., представників Головного управління Національної поліції в Запорізькій області та Громадської правозахисної організації «Егіда-Запоріжжя». Під час зазначеного заходу керівникам спеціалізованих шкіл та шкіл-інтернатів було висвітлено питання щодо протидії торгівлі людьми, трудового рабства і дитячої праці. Роз’яснено про можливість використання праці неповнолітніх згідно трудового законодавства України, надано відповіді на питання учасників.

 

Семінар з керівниками промислових підприємств Запорізької області, департаментом охорони здоров'я Запорізької області, Фондом соціального страхування України у Запорізькій області, Запорізької обласної ради профспілок, лікувально – профілактичними  закладами Запорізької області

19.11.2019

Головним управлінням  Держпраці  у  Запорізькій   області був проведений семінар з керівниками, спеціалістами лікувально-профілактичних закладів та промислових підприємств м.Запоріжжя та Запорізької області на тему: «Стан професійної захворюваності в Запорізькій області. Порядок розслідування та обліку професійних захворювань. Організація проведення медичних оглядів працівників певних категорій»

Докладніше»

 

 

Проблеми торгівлі людьми обговорили у прямому ефірі Запорізького обласного телеканалу

 18.10.2019

З нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми 18.10.2019 на обласному телеканалі «Запоріжжя» відбувся прямий ефір суспільно-політичної програми «Тема дня».

Учасники програми - головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Запорізькій області Ірина Ващиліна, представники громадської правозахисної організації «Егіда Запоріжжя» та Головного управління Національної поліції в Запорізькій області разом з ведучою програми обговорили випадок трудового рабства і дитячої праці, який напередодні було зареєстровано в одній з приватних шкіл-інтернатів Запорізької області.

Після перегляду телесюжету вони докладно роз’яснили, що таке примусова праця, її ознаки.

Ірина Ващиліна звернула увагу на те, які обмеження використання праці неповнолітніх передбачає трудове законодавство України.

Докладніше»

 

Засідання колегії Головного управління Держпраці у Запорізькій області

У вересні 2019

У вересні 2019 на засіданні колегії Головного управління Держпраці у Запорізькій області  було розглянуто питання про результати позапланових перевірок суб’єктiв господарювання, якi здiйснюють дiяльнiсть у сферi технічного обслуговування лiфтового господарства, проведених протягом квітня-серпня 2019 року

Докладніше»

 

Глядачам Запорізької області у прямому ефірі ТРК «АЛЕКС» роз’яснили їх права та обов’язки щодо трудових взаємовідносин

30.05.2019

Головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Держпраці у Запорізькій області Анастасія Демченко та Світлана Коник 29.05.2019 взяли участь у прямому ефірі Запорізької телерадіокомпанії "Алекс" у соціальному проекті "DE JURE. З точки зору закону". 

Докладніше»

 

Семінар для медичних працівників про важливість дотримання законодавства про охорону праці

29.05.2019

 27.05.2019 начальником відділу з питань охорони праці Світланою Марковською, головним державний інспектор відділу з питань гігієни праці Сергієм Чайковським та  головним державним інспектором відділу  нагляду у агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті та зв’язку Головного управління Держпраці у Запорізькій області Лідією Процько був проведений семінар для працівників  КУ «Запорізький обласний протитуберкульозний диспансер» Запорізької обласної ради

Докладніше»

 

У Бердянську готуються до цьогорічного дитячого оздоровчого сезону

24.05.2019

Головний державний інспектор відділу нагляду у агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті та зв’язку Головного управління Держпраці у запорізькій області Павло Яценко узяв участь у семінарі для керівників дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, який відбувся 22.05.2019 у виконавчому комітеті Бердянської міської ради Запорізької області.

Докладніше»

 

Журнал «Технополіс» запросив фахівців з охорони праці на семінар-практикум

23.05.2019 

Посадові особи ГУ Держпраці у Запорізькій області 22.05.2019 взяли участь у семінарі-практикумі для керівників служб охорони праці промислових підприємств Запорізької області «Впровадження ризик-орієнтованого підходу в системі управління охороною праці підприємства», який було проведено журналом «Технополіс» в рамках міжнародного проекту Євросоюзу та Міжнародної організації праці в Україні.

Докладніше»

 

Перевірено технічний стан ліфтового господарства у м. Бердянськ

23.05.2019

На виконання окремого доручення Держпраці та доручення Прем’єр-міністра України щодо забезпечення проведення у 2019 році позапланових перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері технічного обслуговування ліфтового господарства Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області у травні 2019 року було проведено перевірку КП «Міськліфт» Бердянської міської ради.

Докладніше»

 

Медикам – про підвищення якості медичних оглядів працівників

17.05.2019

З 06.05.2019 по 20.05.2019 в КУ «Запорізька центральна районна лікарня» Запорізької міської ради Головним управлінням Держпраці у Запорізької області була проведена планова перевірка щодо дотримання вимог нормативно-правових актів України з охорони праці.

Докладніше»

 

Безпечна експлуатація міських ліфтів у Запоріжжі – на контролі Держпраці

17.05.2019

На виконання окремого доручення Держпраці та доручення Прем’єр-міністра України щодо забезпечення проведення у 2019 році позапланових перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері технічного обслуговування ліфтового господарства Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області було розроблено графік проведення таких перевірок.

Докладніше»

 

Відбулось засідання міської комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати

15.05.2019 

У Запорізькій міській раді 14.05.2019 відбулось чергове засідання міської комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати, участь в якому взяв начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області Олександр Ніконов.

Докладніше»

 

Співпраця ГУ Держпраці та ГТУ юстиції у Запорізькій області

10.05.2019

 Начальник управління з питань праці ГУ Держпраці у Запорізькій області Олександр Ніконов 10.05.2019 взяв участь у черговому засіданні Регіонального штабу координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення аліментів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області.

Докладніше»

 

Професійна освіта включає в себе знання та навички з безпеки та охорони праці

08.05.2019

У рамках заходів до Всесвітнього дня охорони праці з 22.04.2019 по 26.04.2019

у Державному навчальному закладі "Запорізьке машинобудівне вище професійне училище"  було проведено «Тиждень безпеки життєдіяльності». Серед іншого 25.04.2019 за участю головного державного інспектора відділу нагляду у агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті та зв’язку Головного управління Держпраці у Запорізькій області Лідії Процько також було проведено День цивільного захисту.

Докладніше»

 

Мелітопольскі школярі активно брали участь у регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка “Охорона праці очима дітей – 2019»

02.05.2019 

Серед переможців обласного етапу Конкурсу – тринадцятирічний учень Мелітопольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 23 Мелітопольської міської ради Запорізької області Антон Сидоренко, який посів першу сходинку у другій віковій групі (віком від 11 до 14 років).

Докладніше»

 

У Бердянську вітали учасників та переможця регіонального етапу цьогорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»

02.05.2019

Учні Бердянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад №1 «Мрія» активно брали участь у конкурсі. П’ятеро найактивніших з них 25.04.2019 року були запрошені до  Бердянської міської ради, де в урочистій обстановці отримали привітання і нагоди від міського голови Володимира Чепурного.

У віковій категорії до 10 років в обласному етапі Конкурсу переможцем став учень 2-А класу НВК № 1 «Мрія» Дмитро Яковенко. 26.04.2019 у навчальному закладі талановитого юнака вітали з перемогою.

Докладніше»

 

            Слухачам «Радіо Запоріжжя» розповіли про охорону праці

02.05.2019

     В рамках заходів до Дня охорони праці посадові особи Головного управління Держпраці у Запорізькій області 26.04.2019 взяли участь у програмі «На часі», яка виходить в ефір на хвилях «Радіо Запоріжжя» (Запорізька регіональна дирекція ПАТ 'НСТУ').

Докладніше»

 

Пряма телефонна лінія з питань охорони праці відбулась в обласному контактному центрі

02.05.1019

У КУ «Запорізький обласний контактний центр» в рамках заходів до Дня охорони праці 26.04.2019 відбулась пряма лінія за участю посадових осіб Головного управління Держпраці у Запорізькій області, присвячена питанням безпеки й охорони праці.

На запитання громадян відповідали: начальник ГУ Держпраці у Запорізькій області Олександр Бабенко,  заступник начальника управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Ірина Полякова та головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Сергій Чайковський.

Докладніше»

 

За кожен наш день щиро дякуємо і низько вклоняємося героям-ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС!

26.04.2019

Тридцять три роки тому сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ століття. Україна завжди пам’ятатиме імена тих, хто у ті дні брав участь у ліквідації її наслідків, тих сміливців, які першими відправились на місце аварії. 

Цього дня колектив Головного управління Держпраці у Запорізькій області в чергове дякує і бажає міцного здоров’я нашому колезі Миколі Плутицькому -  начальнику відділу нагляду у агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті та зв’язку, котрому також випало на долю бути серед тих, хто у 1986 році був учасником ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи!

Докладніше»

 

Круглий стіл під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці» у Запорізькій районній раді

26.04.2019

В рамках проведення заходів з відзначення Дня охорони праці 26.04.2019 у Запорізькій районній раді було проведено круглий стіл з керівниками підприємств, управлінь та відділів райдержадміністрації, голів профспілкових комітетів, спеціалістів служб охорони праці підприємств Запорізького району під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці», участь у якому взяв начальник управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Запорізькій області Андрій Адамчук.

Докладніше»

 

Проведено семінар для працівників «Запоріжгазу» на тему безпеки й охорони праці

26.04.2019

Фахівцями  відділу з питань  гігієни праці Головного управління  Держпраці  у  Запорізькій області  у квітні  поточного  року   проведено семінар з працівниками  ПАТ «Запоріжгаз» (адміністрацією підприємства, службою охорони праці, начальниками цехів та підрозділів, працівниками підприємства, за участю представників профспілки та Фонду соціального страхування України). Семінар був присвячений Всесвітньому дню безпеки та гігієни праці, який у 2019 році проходить під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Докладніше»

 

Відкритий урок для учнів на тему охорони праці

26.04.2019

24.04.2019 в рамках проведення заходів до Дня охорони праці головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Сергій Чайковський провів відкритий урок для учнів ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище», присвячений Всесвітньому дню безпеки та гігієни праці, який у 2019 році проходить під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Докладніше»

 

На Запоріжжі вітають юних переможців регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей" - 2019 

25.04.2019

Як відомо, у ГУ Держпраці у Запорізькій області комісією, до складу якої входили посадові особи Головного управління, Запорізької обласної ради профспілок та Запорізького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області, були визначені переможці  регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей" - 2019.

У районах області триває процес нагородження юних талантів, які отримали призові місця.

Докладніше»

 

Посадові особи ГУ Держпраці у Запорізькій області взяли участь у засіданні обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення

25.04.2019

 На засіданні, яке відбулось 24.04.2019  під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна, розглядалися питання виробничого травматизму, а також підготовки місць масового відпочинку до літнього сезону, зокрема стан забезпечення пожежної та техногенної безпеки.

Участь у заході взяли начальник Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Андрій Адамчук та начальник відділу з питань гігієни праці Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області Світлана Марковська.

http://www.zoda.gov.ua/news/45367/za-minuliy-rik-zmenshilasya-kilkist-vipadkiv-virobnichogo-travmatizmu.html

Докладніше»

 

У Мелітополі тепло привітали одну з переможниць у Запорізькому регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» - 2019

25.04.2019

Дванадцятирічна учениця ліцею № 9 Мелітопольської міської ради Запорізької області Лайма Тавальбех посіла призове (ІІІ) місце у Запорізькому регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» - 2019.

Під час урочистого заходу, проведеного 25.04.2019, дівчинку привітали керівники начального закладу та учні ліцею.

За активну участь і перемогу в конкурсі Лайму відзначили представники ГУ Держпраці у Запорізькій області.

Докладніше»

 

Розмова про охорону праці у Запорізькому прес-клубі

22.04.2019

В рамках підготовки до Дня охорони праці, що відзначається 28 квітня, 18.04.2019 у прес-центрі «Журналіст» Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України відбулась прес-конференція посадових осіб Головного управління Держпраці у Запорізькій області для представників місцевих ЗМІ, присвячена темі безпеки і охорони праці.

Докладніше»

 

Головою Держпраці Романом Чернегою проведено онлайн-прийом жителів Запорізької області

22.04.2019

Державною службою України з питань праці з метою економії часу та коштів заявників з 2016 року впроваджено роботу онлайн-приймальні громадян.  

17.04.2019 на онлайн-прийом до Голови Держпраці Романа Чернеги, який відбувався у Головному управлінні Держпраці у Запорізькій області за участю посадових осіб Головного управління, зі своїми запитаннями прийшли посадові особи ПрАТ «ЗЗРК» Андрій Крайнюк та Неля Супрун.

Докладніше»

 

Роз’яснення Держпраці щодо збільшення покарання за порушення трудового законодавства у 2019 році

16.04.2019

Головне управління Держпраці у Запорізькій області нагадує, що із зростанням з 1 січня 2019 року мінімальної заробітної плати зросли і штрафні санкції за порушення законодавства про працю.

За  найбільш серйозні порушення недобросовісним роботодавцям доведеться розпрощатися з немаленькою сумою.

Докладніше»

 

Проведена робота ГУ Держпраці у Запорізькій області, щодо виконання вимог  Розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення»

16.04.2019

Безсумнівно, проблема наявності тіньового ринку праці є наразі актуальною. Згідно статистичних даних, кількість неформально зайнятих осіб в Україні на початок 2018 року склала 3,7 млн. осіб, або майже 23 відсотки до загальної кількості зайнятого населення, по Запорізькій області цей показник склав близько 149 тисяч осіб, або 20,7 відсотки.

Докладніше»

 

Проведені семінар-наради по виконанню додаткових заходів

щодо недопущення зростання кількості нещасних випадків,

пов’язаних з виробництвом

12.04.2019

          На ТОВ «Бізнес Пром Інновація», ТОВ «Заправка низьких цін», ТОВ «Паперова фабрика «РОМА», ТОВ «ВІВА 2007», ТОВ «ФЛОРА», ТОВ «ТОП-СЕРВІС», ТОВ «Тмк Торгстрой», ПП «Пластмет» та КП «Біленьке» Біленьківської с/р посадовими особами відділу нагляду об’єктів підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Запорізькій області проведено семінар-наради по виконанню додаткових заходів щодо недопущення зростання кількості нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом.

          Представникам підприємств запропоновано:

Докладніше»

 

Вібраційна хвороба

04.04.2019

Більшість сучасних технологічних процесів машинобудування, металургії, видобутку корисних копалин, неможливі без механічної обробки матеріалів, отриманих за допомогою лиття, тиску, зварювання та інше. Обладнання та інструменти, що застосовуються при цих роботах, а також транспортні засоби різного призначення, як правило, генерують локальну та (або) місцеву вібрації, що в свою чергу, може призводити до розвитку у працівників вібраційної хвороби.

Докладніше»

 

Питання заборгованості із заробітної плати – на контролі влади

04.04.2019

У Запорізькій облдержадміністрації 29.03.2019 відбулось чергове засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати, участь в якому взяв заступник начальника Головного управління Держпраці у Запорізькій області Олександр Ганненко.

Докладніше»

 

Про погашення заборгованості із заробітної плати – на засіданні районної комісії

 04.04.2019

На засіданні комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у Приморському районі, яке відбулось 28.03.2019, розглянули стан погашення заборгованості із заробітної плати, обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування економічно неактивними підприємствами району (КП «Чисте місто Приморськ»).

Докладніше»

 

Увага, конкурс!

02.04. 2019

З метою привернення уваги роботодавців і працівників до питання створення належних умов праці, сприяння впровадженню на підприємствах України сучасних методів управління охороною праці, за ініціативи Державної служби України з питань праці з 2017 року проводиться Всеукраїнський огляд-конкурс на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці».

За рішенням конкурсної комісії з 2 квітня 2019 року оголошується Всеукраїнський огляд-конкурс  на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці» за результатами роботи у 2018 році.

Термін подання документів на участь у конкурсі – 20 робочих днів з дати оприлюднення оголошення про початок конкурсу на офіційному сайті Держпраці.

Документи на участь у конкурсі приймаються за адресою: 01601, м. Київ,  вул. Десятинна, 14, e-mail: dsp@dsp.gov.ua, телефон для довідок (044) 284 39 07.

 

   Положення про Всеукраїнський огляд-конкурс на присвоєння звання

   «Краще   підприємство з охорони праці»

   Наказ

   Програма конкурсу

Про безпеку та гігієну праці тракториста

28.03.2019

Фермерські господарства, аграрії Запорізької області готуються до весняно-польових робіт. У більшості районів області вже підготовлюють техніку до посівної кампанії, яка розпочнеться найближчими тижнями.

Для сільського господарства України є досить характерними роботи в полі (орання, боронування, культивація, посів, збір врожаю, молотьба), які є механізованими і виконуються за допомогою тракторів та комбайнів. Провідною у цій галузі виробництва є професія тракториста.

Докладніше»

 

Семінар про гігієну праці на підприємстві «Іскра»

28.03.2019

Фахівцями  відділу з питань  гігієни праці Головного управління  Держпраці  у  Запорізькій області  у березні 2019 року проведений семінар з представниками  Казенного підприємства  «Науково - виробничий комплекс «Іскра». Його метою було підвищення рівня гігієни праці, активізації профілактичної роботи, профілактики професійної захворюваності, якості проведення медичних оглядів.

У роботі семінару взяли участь начальник відділу з питань гігієни праці  Світлана Марковська та головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Сергій Чайковський.

Докладніше»

 

Про додаткові заходи щодо забезпечення безпечної експлуатації газозаправних станцій

28.03.2019

У зв`язку із збільшенням нещасних випадків при експлуатації Автомобільних газозаправних станцій та автомобільних газозаправних пунктів, за наслідками яких травмуються як працівники суб’єктів господарювання, так і  пересічні громадяни. Наслідки травмування  трапляються дуже вражаючими.

З метою зменшення рівня травматизму при експлуатації АГЗС (АГЗП) Головне управління Держпраці у Запорізькій області управління пропонує керівникам суб’єктів господарювання забезпечити додаткові заходи по контролю за безпечною експлуатацією:

Докладніше» 

 

Гігієна праці при виконанні весняно-польових робіт

28.03.2019

          З початком весняно-польових робіт працівникам сільськогосподарських підприємств додалося роботи, а відповідно і ризиків від дії шкідливих і небезпечних виробничих факторів, пов'язаних з їх виконанням.

Докладніше» 

 

У Бердянському районі працювала робоча група з питань боротьби з нелегальними пасажирськими перевезеннями автомобільним транспортом

28.03.2019

         У Бердянському районі 20.03.2019 робоча група з питань боротьби з нелегальними пасажирськими перевезеннями автомобільним транспортом провела виїзне засідання з метою моніторингу нелегальних пасажирських перевезень.

         Андрій Кіосєв, головний державний інспектор ГУ Держпраці у Запорізькій області, який є членом робочої групи, також взяв участь у виїзді.

Докладніше» 

 

У Бердянській міській раді обговорили стан погашення заборгованості із заробітної плати

28.03.2019

Головний державний інспектор ГУ Держпраці у Запорізькій області Андрій Кіосев узяв участь у роботі комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Бердянського міськвиконкому.

Докладніше» 

 

У Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області обговорили стан погашення заборгованості із заробітної плати

28.03.2019

Начальник управління з питань праці ГУ Держпраці у Запорізькій області Олександр Ніконов взяв участь у засіданні Регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення аліментів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області.

Докладніше» 

 

Проведено навчання для інспекторів праці та керівників органів місцевого самоврядування

28.03.2019

У Запорізькому центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ, організацій з 18 по 22 березня 2019 року тривала ІІ сесія навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації для керівників та спеціалістів з питань праці управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських рад (міст обласного значення) та фахівців з питань праці об’єднаних територіальних громад, у т. ч. посадових осіб – інспекторів праці.

Начальник управління з питань праці ГУ Держпраці у Запорізькій області Олександр Ніконов взяв участь у цьому навчанні.

 Докладніше» 

 

Під час розширеної колегії ГУ Держпраці у Запорізькій області говорили про підсумки роботи за 2018 рік та запобігання нещасним випадкам на підприємствах регіону

22.03.2019

22.03.2019 під головуванням начальника Головного управління Держпраці у Запорізькій області відбулась розширена колегія, у якій взяли участь посадові особи ГУ та представники підприємств, на яких сталися нещасні випадки.

 Докладніше» 

 

Заступник начальника ГУ Держпраці у Запорізькій області Олександр Ганненко узяв участь у засіданні круглого столу на тему: «ТОП-10 пріоритетів для економічного зростання країни»

22.03.2019

Про основні пріоритети для економічного зростання України йшлося під час засідання круглого столу, який відбувся у Запоріжжі 20.03.2019 за участю Президента Асоціації платників податків України, Надзвичайного і Повноважного Посла Грузії в Україні Грігола Катамадзе, голови Запорізької облдержадміністрації Костянтина Бриль, посадових осіб ГУ ДФС у Запорізькій області, керівники інших органів влади та представники запорізької бізнес-спільноти.

Під час засідання круглого столу президент ВГО «Асоціація платників податків України» Грігол Катамадзе оприлюднив «ТОП-10 пріоритетів для економічного зростання країни» (http://www.zoda.gov.ua/news/44864/u-zaporizhzhi-obgovorili-prioriteti-ekonomichnogo-zrostannya-ukrajini.html).

Від Головного управління Держпраці у Запорізькій області участь у заході взяв заступник начальника Олександр Ганненко.

 Докладніше» 

 

Про дотримання законодавства під час перевірок бюджетних установ контролюючими органами говорили у Запорізькій торгово-промисловій палаті

22.03.2019

21 березня 2019 року у Запорізькій торгово-промисловій палаті головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Держпраці у Запорізькій області Іриною  Ващиліною було проведено консультаційний практикум на тему «Перевірки бюджетних установ контролюючими органами» та з питань дотримання трудового законодавства України. 

 

Круглий стіл на тему додержання законодавства про працю

22.03.2019

20 березня 2019 року головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Держпраці у Запорізькій області Ірина Ващиліна взяла участь у засіданні круглого столу, який був організований ЗОБФ «Посмішка дитини» в партнерстві з Датською Радою у справах біженців та Датською групою з розмінування (ДРБ/ДГР).

Докладніше» 

 

Головний державний інспектор ГУ Держпраці у Запорізькій області розповіла про правила прийому та звільнення з роботи

22.03.2019

19 березня 2019 року головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Держпраці у Запорізькій області Ірина Ващиліна  у Запорізькому центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників державних підприємств, установ та організацій взяла участь у проведенні ІІ сесії навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації для керівників та спеціалістів з питань праці управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських рад та фахівців з питань праці об’єднаних територіальних громад. Під час лекції були висвітлені питання прийняття на роботу та звільнення працівників, ведення кадрової документації.

 

На засіданні міської комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати обговорили питання легалізації зайнятості та оплати праці

15.03.2019

У Запорізькій міській раді 12.03.2019 відбулось засідання міської комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати, участь в якому взяв начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області Олександр Ніконов.

Докладніше» 

 

Керівництво Головного управління Держпраці у Запорізькій області включено до складу робочої групи під умовною назвою «Мігрант»

15.03.2019

13 березня 2019 року відбулась міжвідомча нарада за участю представників територіальних управлінь: Державної міграційної служби України, Національної поліції України, Служби безпеки України, патрульної поліції, Бердянського прикордонного загону та Національної гвардії.

Від Головного управління Держпраці у Запорізькій області участь в нараді взяв начальник управління з питань праці Олександр Ніконов.

Докладніше» 

 

Історія становлення гігієни та охорони праці

11.03.2019

Пропаганда радянських часів вчила нас, що при капіталізмі відбувається експлуатація людини людиною і уся структура держави та власників підприємств спрямована на отримання миттєвого прибутку, а здоров'я та безпека працівників цікавила їх в останню чергу.

Але як показують документи тих часів це було не зовсім так, або навіть зовсім не так, і багато радянських та сучасних санітарних норм і правила, інші нормативно-правові документи з охорони праці мають корені ще з ХІХ століття. Для порівняння привожу один з документів дореволюційної Росії, що регламентує обов'язки власників підприємств по відношенню до найманих робітників з дуже символічною назвою "Обов'язкова постанова" і документи радянської епохи СРСР та незалежної України. Як мовиться знайдіть 10 відмінностей.

Докладніше» 

 

Посадові особи ГУ Держпраці у Запорізькій області взяли участь в урочистому вшануванні Кобзаря

07.03.2019

09 березня 2019 року виповнюється 205 річниця з дня народження великого сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка.

З цієї нагоди 07.03.2019 у Шевченківському районі міста Запоріжжя відбулось урочисте покладання квітів біля погруддя поета.

У заході, разом із представниками обласної державної адміністрації, трудових колективів та військових, взяли участь посадові особи Головного управління Держпраці у Запорізькій області.

Докладніше» 

 

Порядок надання працівникам щорічних додаткових відпусток за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці

06.03.2019

Працівники, які зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, відповідно до ст. 7 Закону України «Про відпустки», статей 74 і 76 КЗпП України мають право на щорічні додаткові відпустки тривалістю до 35 календарних днів.

Підставою для надання щорічної додаткової відпустки є насамперед наявність професії (посади) або виконуваної роботи у Списку виробництв, цехів, професій і посад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 № 1290

Докладніше» 

 

Правильність обліку вибухових речовин промислового призначення – під особливою увагою

06.03.2019

Фахівцями відділу гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Запорізькій області спільно з представниками Управління служби безпеки України, Шевченківського і Заводського відділів Національної поліції та Державної служби надзвичайних ситуацій в лютому 2019 року проведено перевірки правильності обліку, зберігання і наявності вибухових матеріалів промислового призначення на складах  ПрАТ «Промвибух», АТ «Мотор Січ», ПАТ «Запоріжсталь», ЗМКБ «Прогрес» ім. академіка А.Г. Івченка.

Докладніше» 

 

Робота в рамках Меморандуму про співпрацю між ГУ Держпраці та ГТУ юстиції у Запорізькій області

06.03.2019

Начальник управління з питань праці ГУ Держпраці у Запорізькій області Олександр Ніконов, який є членом Регіонального штабу координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення аліментів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області, 28.02.2019 взяв участь у роботі Регіонального штабу.

Докладніше» 

 

Визначено переможців відбіркового регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» - 2019

06.03.2019

28 лютого 2019 у Головному управлінні Держпраці у Запорізькій області регіональним журі було визначено переможців відбіркового регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» у 2019 році.

Докладніше» 

 

ГУ Держпраці у Запорізькій області проводяться обстеження підприємств щодо належних умов зберігання вибухових матеріалів промислового призначення

21.02.2019

    Фахівцями відділу гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Запорізькій області, спільно з представниками Управління служби безпеки України Василівського відділу Національної поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій, 15 лютого 2019 року проведено обстеження постійного поверхневого складу вибухових матеріалів промислового призначення підприємства з іноземними інвестиціями у формі Приватного акціонерного товариства «Запорізький залізорудний комбінат».

Докладніше» 

 

Проведені семінар-наради по виконанню додаткових заходів

щодо недопущення зростання кількості нещасних випадків,

пов’язаних з виробництвом

19.02.2019         

          На ПрАТ «БЕРТІ», ПП «ТП Преміум», ТОВ «Челендж Трейд», ПАТ «Мелітопольгаз», ФОП Чернорай В.А., ПП «Фірма «Дінас», ТОВ «Білл Ойл», ПрАТ «Запоріжтара», ТОВ «НВП Агрінол» посадовими особами відділу нагляду об’єктів підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Запорізькій області проведено семінар-наради по виконанню додаткових заходів щодо недопущення зростання кількості нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом.

Докладніше» 

 

До уваги інспекторів праці органів місцевого самоврядування

12.02.2019

Асоціація міст України спільно з Державною службою України з питань праці розробили методичні рекомендації «Здійснення органами місцевого самоврядування контролю за додержанням законодавства про працю» (додаються).

Мета видання – допомога органам місцевого самоврядування у підвищенні ефективності діяльності у сферах контролю за додержанням законодавства про працю, врегулювання ситуації щодо конкурентних умов малого та середнього підприємництва, детінізації зайнятості та збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

Методичні рекомендації містять покрокову інформацію щодо усіх етапів прийняття організаційних, юридичних і кадрових рішень із зазначених питань, механізму здійснення контрольних повноважень, оформлення та реєстрації документів з наведенням прикладів.

Докладніше»   

 

Меморандум про співпрацю між ГУ Держпраці та ГТУ юстиції у Запорізькій області має посилити захист трудових прав громадян

04.02.2019 

21 січня 2019 року заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Світлана Глущенко та Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега підписали Меморандум про співпрацю між Державною службою України з питань праці та Міністерством юстиції України з метою об’єднання зусиль для формування належних умов на ринку праці, забезпечення реалізації державної політики з питань контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами та фізичними особами, які використовують найману працю, а також забезпечення захисту трудових прав громадян.

01 лютого 2019 року з метою координації спільних дій у напрямках, встановлених Меморандумом та підвищення ефективності роботи та взаємодії між Головним територіальним управлінням юстиції у Запорізькій області та Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області на регіональному рівні було також підписано Меморандум про співпрацю.

Докладніше»   

 

В ефірі запорізької регіональної телерадіокомпанії «АЛЕКС» говорили про легалізацію трудових відносин

01.02.2019

https://www.youtube.com/watch?v=vZOTJw4_pwc

31 січня 2019 року у програмі «Сфера інтересів» на ТРК АЛЕКС було проведено інтерв’ю з головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Держпраці у Запорізькій області Іриною Ващиліною на тему «Легалізації трудових відносин».

Докладніше»   

 

Суб'єктам господарювання наголошено на необхідності забезпечення додаткових заходів по прочищенню та перевірці димових і вентиляційних каналів у зимовий період

31.01.2019

У зв’язку зі збільшенням нещасних випадків в Україні при використанні газу у побуті 30.01.2019 посадовими особами відділу нагляду об’єктів підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Запорізькій області проведено семінар-нараду за участю представників суб’єктів господарювання, що проводять перевірку та чищення димових і вентиляційних каналів багатоквартирних житлових будинків, будинків приватного сектору та громадських будівель за тематикою: «Забезпечення додаткових заходів по прочищенню та перевірці димових та вентиляційних каналів у зимовий період у відповідності з вимогами законодавства України з охорони праці». 

Докладніше»   

 

Про безпечну діяльність навчальних закладів йшлося на семінар-нараді за участю посадових осіб ГУ Держпраці у Запорізькій області

29.01.2019

На базі Запорізької гімназії №6 Комунарського району за участю посадових осіб Головного управління Держпраці у Запорізькій області 23.01.2019 відбулася семінар-нарада з керівниками навчальних закладів Територіального відділу освіти і науки Запорізької міської ради.

Докладніше»   

 

Семінар у Бердянську на тему безпечного використання природного газу

28.01.2019

         24.01.2019 посадовими особами відділу нагляду об’єктів підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Запорізькій області, разом з головними спеціалістами ПАТ «Запоріжгаз» проведено семінар для учнів машинобудівного професійного ліцею № 19 Бердянської міської ради Запорізької області щодо правил безпеки при користуванні газом. 

Докладніше»   

 

Посадові особи ГУ Держпраці у Запорізькій області в ефірі «Радіо Запоріжжя» розповіли про ситуацію з травматизмом на підприємствах регіону за 2018 рік

24.01.2019

За 12 місяців 2018 року кількість нещасних випадків на підприємствах Запорізької області, пов’язаних з виробництвом, порівняно з аналогічним періодом минулого року знизилась на 7,01 %, або на 22 нещасні випадки (292 нещасні випадки, проти 314 в 2017 році). Кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком, пов’язаних з виробництвом у 2018 році залишилась на рівні 2017 року і склала 14 випадків. Основними причинами виробничого травматизму продовжують виступати організаційні. Вони склали 74,12% від загальної кількості нещасних випадків. Через технічні причини сталося 7,31% нещасних випадків, а через психофізіологічні – 18,59%.

Докладніше»   

 

ГУ Держпраці та ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області налагоджують співпрацю щодо запобігання випадкам неофіційної праці на підприємствах регіону

24.01.2019

23.01.19 відбулася робоча зустріч заступника начальника Головного управління Держпраці у Запорізькі області Олександра Ганненка  з керівництвом Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області (перший заступник начальника Ольга Сівова), в ході якої було обговорено питання співпраці та здійснення спільних заходів у межах виконання Розпорядження КМУ від 05 вересня 2018 р. № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» в частині виявлення випадків використання не задекларованої праці та вжиття заходів у межах законодавства.

Докладніше

 

У Мелітополі відбулась семінар-нарада на тему безпечної експлуатації газових приладів та виконання робіт з технічного обслуговування систем газопостачання, димових та вентиляційних каналів профільними підприємствами

23.01.2019

          Напередодні зниження температури зовнішнього повітря, що найчастіше впливає на безпечну експлуатацію димових і вентиляційних каналів  та значно впливає на безпеку при використанні газу в побуті, 14.01.2019 посадовими особами відділу нагляду об’єктів підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Запорізькій області, разом з головними спеціалістами ПАТ «Мелітопольгаз» проведена семінар-нарада з представниками підприємств, які експлуатують газові прилади та виконують роботи з технічного обслуговування систем газопостачання, димових та вентиляційних каналів. 

Докладніше

 

Шляхи зниження ризиків професійних захворювань

14.01.2019

Професійні захворювання – це специфічні захворювання викликанні впливом на організм працівника шкідливих виробничих факторів.

Професійні захворювання діляться на гострі та хронічні. Гострі професійні захворювання (отруєння) виникають від короткострокового (на протязі до однієї зміни) впливу шкідливого виробничого фактору, який спричинив це захворювання. Всі решта – це хронічні захворювання, для розвитку яких необхідні тривалий стаж роботи та наявність шкідливих виробничих факторів.

Докладніше

 

На семінарах для представників навчальних закладів Запорізької області було роз’яснено вимоги «Правил безпеки систем газопостачання»

08.01.2019

            27.12.2018 об 11-20 у м. Чернівці Чернівецької області (вулиця 29 Березня) через отруєння чадним газом померли двоє студентів 1998-го та 2000-го року народження. За попередніми даними трагедія сталася  внаслідок порушення правил безпеки під час користування опалювальними приладами ймовірно через виділення продуктів згорання у житлове приміщення. Управлінням Держпраці у Чернівецькій області з’ясовуються обставини та причини виникнення аварії, пов’язаної з використанням газу в побуті.

            З метою запобігання виникнення подібних аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті у м. Запоріжжя та Запорізької області посадовими особами Головного управління Держпраці у Запорізькій області проведено серію семінар-нарад, разом з фахівцями навчальних закладів, а саме: Запорізького державного медичного університету, Запорізького національного університету, Запорізького будівельного коледжу та інших, які експлуатують в гуртожитках цих навчальних закладів газові прилади.

Докладніше

 

Медичні огляди - право чи обов'язок?

04.01.2019

       Термін «здоров'я» визначається як стан повного фізичного, душевного та соціального благополуччя, а не лише як відсутність хвороб і фізичних дефектів. У наш час важко, напевно, знайти людину, яка в повній мірі відповідає цьому визначенню. Тому медики використовують термін «практично здоровий».

       В Україні законодавчо закріплені основні принципи охорони здоров'я: визнання охорони здоров'я пріоритетним напрямом діяльності суспільства і держави; дотримання прав і свобод громадян в області охорони здоров'я та забезпечення пов'язаних з ними державних гарантій; загальнодоступність медичної допомоги та інших послуг в галузі охорони здоров'я та інше.

Докладніше

 

 

1  2  3

Рубрика про управління

День охорони праці

Положення
Планування
Завдання
Вакансії
Звітність
Діяльність управління
Ринковий нагляд
Громадська рада
Наглядова діяльність
Консультації з громадськістю Соціальна реклама
Звернення громадян
Доступ до публічної інформації
Запобігання корупції
Телефони довіри
Довідкова інформація
Адміністративні послуги
Методична допомога інспектору
Нормативна база
Прес-служба Фотоархів
Новини
Нещасні випадки
 
Посилання
Охорона праці очима дітей
 

Кращий державний службовець

 

Журнал "Охорона праці"

 

Журнал "Технополіс"

 

 

 

Користування газом

 
  Користування газом