Головна

Графік прийому

Керівництво Контакти

 

 

Запитання – Відповіді

Підприємство має санітарну лабораторію, яка була атестована на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці. На теперішній час термін дії свідоцтва закінчився.
Яким чином підприємство має проводити дослідження для атестації робочих місць у такій ситуації?

Докладніше»

 

Підприємства державного сектору економіки залишаються найбільшими боржниками з виплати зарплати

Стан виплати заробітної плати, виконання графіків погашення заборгованості з неї працівникам економічно активних підприємств області, погашення боргів з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування розглянуто на засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, участь в якому взяв начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області Олександр Ніконов.

Докладніше»

 

Пил як виробнича шкідливість та профілактика пилової патології

В структурі професійної патології області «почесне» друге місце займають захворювання органів дихання - 13 випадків з 47-ми, зареєстрованих у 2017 році. Основною причиною їх виникнення є промисловий пил.
Докладніше»

 

Вібраційна хвороба та її профілактика

Перше місце серед випадків професійної захворюваності в області займає вібраційна хвороба, всього зареєстровано 18 випадків з 47-ми у 2017 році. Вказана патологія поширювалась серед працівників наступних професій: машиніст крану (12), підземний прохідник (3), полірувальник (1) вибивальник титанової губки (1), коваль (1).

Докладніше»

 

Розслідування аварій, пов’язаних з використанням газу у побуті.

06.03.2018р при самовільному втручанні в роботу внутрішньо-будинкового газового обладнання шляхом механічної розгерметизації гумовотканинних рукавів в приміщені приватного будинку по вул. Запорізька в м. Мелітополь стався вибух і горіння. Загинув один чоловік. Для з’ясування технічних причин та організаційних обставин події Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області призначено комісію з технічного розслідування обставин та причин виникнення аварії, пов’язаної з використанням газу в побуті. Розслідування триває.
Докладніше»

 

Особливості працевлаштування громадян, які потребують додаткових гарантій, та молоді

В Якимівському районному центрі зайнятості пройшли семінари, присвячені питанням працевлаштування громадян, які потребують додаткових гарантій, та молоді за участю головного державного інспектора Головного управління Держпраці у Запорізькій області Надії Попрядухіної.
Докладніше»

 

Про відновлення престижу робітничих професій,

а також про можливості професійного навчання на виробництві відповідно до особистих потреб (у тому числі для інвалідів, осіб з зони АТО та внутрішньо переміщених осіб) говорили на семінарі в Мелітопольському міському центрі зайнятості.

Докладніше»

 

КЗпП України про порядок звільнення з роботи

Микола Єременко, головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Запорізькій області, взяв участь у проведенні семінару в Новомиколаївському районному центрі зайнятості.
Докладніше»

 

Проведений семінар – нарада з лікувально – профілактичними
закладами Запорізької області

Начальник відділу з питань гігієни праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області Світлана Марковська 23 лютого 2018 року провела семінар-нараду з головами комісій з проведення медичних оглядів лікувально-профілактичних закладів Запорізької області за участтю Фонду соціального страхування України у Запорізькій області – Чайковського Сергія.
Докладніше»

 

Порядок оформлення трудових відносин розглянули на семінарі в Новомиколаївському районному центрі зайнятості

Микола Єременко, головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Запорізькій області, взяв участь у проведенні семінару на тему: «Легальна зайнятість» в Новомиколаївському районному центрі зайнятості.
Докладніше»

 

Семінар-навчання для інспекторів праці об’єднаних територіальних громад

Юлія Трещук та Ірина Ващиліна, головні державні інспектори Головного управління Держпраці у Запорізькій області, провели семінар-навчання для інспекторів праці Запорізької міської ради.
Докладніше»

 

Питання погашення заборгованості із заробітної плати розглянуті на засіданні комісії у Новомиколаївському районі

Микола Єременко, головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Запорізькій області, взяв участь у засіданні районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат.
Докладніше»

 

ПРОФІЛАКТИКА ТУБЕРКУЛЬОЗУ

Туберкульоз - це хронічне інфекційне захворювання, збудником якого е мікобактерії туберкульозу, або палички Коха.За даними ВООЗ, туберкульозом інфікована одна третина населення нашої планети.

Докладніше»

 

ПРОФІЛАКТИКА ПЕРЕДАЧІ ВІЛ/СНІДУ НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ

Виробниче середовище має бути безпечним і здоровим для всіх працівників задля запобігання передачі ВІЛ – інфекції на робочих місцях. Заходи, які слід уживати на робочих місцях з метою профілактики ВІЛ-інфекції, поділяються на три категорії: навчання та інформування щодо ВІЛ-інфекції; належні заходи з техніки безпеки; надання обладнання і приміщень для забезпечення безпеки.

Докладніше»

 

ВПЛИВ ПЕСТИЦИДІВ НА ЗДОРОВ′Я ЛЮДИНИ

Пестициди - це отруйні хімічні речовини (отрутохімікати), призначені для об

робки сільськогосподарських насаджень. Застосовують пестициди з метою захисту від комах - шкідників, різних хвороб культур, бур’янів, гризунів. Мета застосування отрутохімікатів у сільському господарстві, звичайно ж, збереження врожаю культурних рослин. Сьогодні не одне високопродуктивне сільське господарство не обходиться без застосування пестицидів. Це незаперечний факт.

Докладніше»

 

Визначено переможців регіонального етапу конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей -- 2018»

У Головному управлінні Держпраці у Запорізькій області визначили переможців відбіркового регіонального туру VII Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей -- 2018»:
Конкурс відбувається щорічно з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці в Україні 28 квітня, з метою популяризації питань охорони праці, привернення уваги суспільства до проблем у сфері охорони праці та виховання високої культури безпеки серед дітей та молоді. Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» традиційно відбувається уже 7 років поспіль за підтримки Державної служби України з питань праці за ініціативою ДП «Редакція журналу «Охорона праці».
Докладніше»

 

Головним управління Держпраці у Запорізькій області було проведено семінар з питань розповсюдження продукції, яка підпадає під заходи державного ринкового нагляду

З метою недопущення порушень законодавства в сфері державного ринкового нагляду за безпечністю нехарчової продукції Головним управління Держпраці у Запорізькій області 26.02.2018 р. було проведено семінар з наступних питань та інформування підприємства Гіпермаркету «Ашан» як розповсюджувача продукції, яка підпадає під заходи державного ринкового нагляду
Докладніше»

 

Семінар у Михайлівському районному центрі зайнятості

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Запорізькій області Валентина Оселедчик та спеціаліст Михайлівського районного центру зайнятості провели спільний семінар для бухгалтерів та інспекторів відділів кадрів підприємств агропромислового комплексу району (СВК «Любимівський», ТОВ «Стандарт-2010», ТОВ «Альфа», ФГ «Влад-2016» та інші).
Докладніше»

 

Семінари в Якимівському районному центрі зайнятості

В Якимівському районному центрі зайнятості за участю головного державного інспектора Головного управління Держпраці у Запорізькій області Надії Попрядухіної відбулись семінари на теми: «Презентація послуг, що надаються службою зайнятості, у тому числі щодо вирішення питань зайнятості інвалідів» та «Оволодій новою професію».

Докладніше»

 

 

Перелік суб’єктів господарювання, які проводять навчання з питань охорони праці працівників інших суб’єктів господарювання

 

Держпраці скоротила перелік робіт і робочого обладнання, що потребувало отримання дозволу

На засіданні Кабінету Міністрів 7 лютого прийнято постанову "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 725 і від 26 жовтня 2011 р. № 1107", якою поліпшено умови ведення бізнесу шляхом усунення зайвих обмежень у провадженні господарської діяльності, зокрема скорочено перелік робіт і робочого обладнання, що потребувало отримання дозволу.

Докладніше»

 

Фахівці ГУ Держпраці у Запорізькій області надають роз’яснення щодо застосування норм трудового законодавства

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Запорізькій області Микола Єременко взяв участь у семінарі для директорів закладів освіти Новомиколаївського району.

Докладніше»

 

Співпраця з Мелітопольським міським центром зайнятості

У Мелітопольському міському центрі зайнятості відбувся семінар для роботодавців на тему: «Нові стимули для роботодавців у випадку працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та інвалідів», участь в якому взяли головні державні інспектори Головного управління Держпраці у Запорізькій області Галина Карпова та Ірина Прозоря.
Докладніше»

 

Законодавство про працю та відповідальність за його порушення

Такою була тема семінару для роботодавців – представників промислових і комунальних підприємств та установ, який відбувся у Мелітопольській міській раді, участь в якому взяли головні державні інспектори Головного управління Держпраці у Запорізькій області Галина Карпова та Ірина Прозоря.

Докладніше»
 

Семінар для роботодавців Чернігівського району

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Запорізькій області Віталій Савочка зустрівся з керівниками сільгосппідприємств Чернігівського району з метою їх інформування щодо найбільш ефективних способів застосування вимог законодавства про працю. Учасники семінару ознайомились з порядком оформлення трудових відносин – прийомом та звільненням працівників з роботи.

Докладніше»

 

Семінар з питань запобігання необґрунтованого звільнення працівників

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Запорізькій області Олена Гайдук разом зі спеціалістами Пологівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості провели семінар для представників підприємств, організацій та фізичних осіб-підприємців з метою упередження негативних наслідків вивільнення на підприємствах та запобігання настанню страхових випадків.
Докладніше»

 

ШКІДЛИВІ РЕЧОВИНИ І ЇХ ВПЛИВ НА ОРГАНІЗМ ТА ЗАХИСТ ПРАЦІВНИКІВ

Головне управління Держпраці у Запорізькій області нагадує, що для створення нормальних умов виробничої діяльності необхідно забезпечити не лише комфортні метеорологічні умови, а й необхідну чистоту повітря. Внаслідок виробничої діяльності у повітряне середовище приміщень можуть надходити різноманітні шкідливі речовини, що використовують у технологічних процесах.

Докладніше»

 

ГІГІЄНА ПРАЦІ ТРАКТОРИСТІВ, ЗАЙНЯТИХ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

У сільському господарстві в Запорізькому регіоні широко розповсюджені роботи в полі (орання, боронування, культивація, посів, збір врожаю, молотьба). Сучасні роботи в полі механізовані, виконуються за допомогою тракторів та комбайнів. Провідною у цій галузі виробництва є професія тракториста, характеристиці якої необхідно приділяти належну увагу.
Докладніше»

 

До уваги Роботодавців!

При зниженні температури зовнішнього повітря на перший план виходять питання профілактики переохолодження працівників промислових підприємств, що включають в т. ч і питання профілактики захворювань, супутніх переохолодженню організму, і призводить до тимчасової втрати працездатності.
Докладніше»

 

Головні державні інспектори взяли участь у профінформаційному семінарі

Костянтин Рубан і Сергій Кропива, головні державні інспектори Головного управління Держпраці у Запорізькій області, взяли участь у семінарі у Токмацькому міськрайонному центрі зайнятості на тему: «Побудова кар'єри та професійний розвиток».
Докладніше»

 

Стан заборгованості з заробітної плати розглянули на засіданні комісії у Бердянському районі

У Бердянській райдержадміністрації відбулось засідання комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, участь в якій взяв Андрій Кіосєв, головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Запорізькій області.
Докладніше»

 

Підбито підсумки роботи обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати

Начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області Олександр Ніконов взяв участь у роботі обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Докладніше»

 

Комісія з питань заборгованості з заробітної плати

Андрій Кіосєв, головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Запорізькій області, взяв участь у роботі комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Бердянського міськвиконкому та обговоренні питань порядку денного засідання.

Докладніше»

 

Інформаційний семінар в Новомиколаївському районному центрі зайнятості

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Запорізькій області Микола Єременко взяв участь у семінарі, що пройшов у Новомиколаївському районному центрі зайнятості.
Докладніше»

 

Інформаційний семінар для безробітних

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Запорізькій області Надія Попрядухіна взяла участь у семінарі з орієнтації безробітних осіб на громадські та інші роботи тимчасового характеру, який відбувся в Якимівському районному центрі зайнятості.
Докладніше»

 

Семінар з питань легалізації заробітної плати

Головні державні інспектори Головного управління Держпраці у Запорізькій області Ірина Прозоря і Галина Карпова взяли участь у семінарі, який проведено в Мелітопольському міському центрі зайнятості. На семінарі розглянули загальні питання зайнятості населення, стану ринку праці та основні аспекти оплати праці.
Докладніше»

 

Семінари для безробітної молоді Якимівського району

В Якимівському районному центрі зайнятості за участю головного державного інспектора Головного управління Держпраці у Запорізькій області Надії Попрядухіної проведено семінар щодо особливостей зайнятості молоді.
Докладніше»

 

Семінари в Якимівському районному центрі зайнятості

В Якимівському районному центрі зайнятості за участю головного державного інспектора Головного управління Держпраці у Запорізькій області Надії Попрядухіної відбулись семінари на теми: «Презентація послуг, що надаються службою зайнятості, у тому числі щодо вирішення питань зайнятості інвалідів» та «Оволодій новою професію».

Докладніше»

 

Проведені семінар-наради із керівниками та спеціалістами підприємств металургійної та машинобудівної галузей у термін з 12 по 16 лютого 2018 року

Протягом 12-16 лютого 2018 року головними державними інспекторами відділу нагляду у металургії та машинобудуванні Головного управління Держпраці у Запорізькій області були проведені семінар-наради із керівниками та спеціалістами підприємств металургійної та машинобудівної галузей

Докладніше»

 

Семінар з керівниками та спеціалістами підприємств агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери Приморського району

01 лютого 2018 року за участю начальника відділу нагляду у АПК, СКС, на Т та З Плутицького М.М. , під час проведення навчання загальних питань охорони праці був проведений семінар з керівниками та спеціалістами підприємств агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери Приморського району з питань запобігання виробничого травматизму на підприємствах галузей.

Докладніше»

 

Шляхи ліквідації несанкціонованої торгівлі в м. Запоріжжя

Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля пройшло засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, участь в якому взяв начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області Олександр Ніконов.

Докладніше»

 

Про право на пенсію за віком на пільгових умовах

Нагадуємо, що з 1 січня 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 № 479 (далі – постанова № 479), якою внесено зміни до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (далі – Списки № 1 і № 2), затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 461.

Докладніше»

 

Семінар у Михайлівському районному центрі зайнятості

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Запорізькій області Валентина Оселедчик спільно зі спеціалістом Михайлівського районного центру зайнятості та воєнкомом Михайлівського району провели спільний семінар для осіб, які щойно отримали статус безробітного.

Докладніше»

 

Жінка на ринку праці

Такою була тема семінару, який відбувся у Токмацькому міськрайонному центрі зайнятості за участю головних державних інспекторів Головного управління Держпраці у Запорізькій області Костянтина Рубана і Сергія Кропиви.

Докладніше»

 

Семінари з питань зайнятості населення

Головні державні інспектори Головного управління Держпраці у Запорізькій області Костянтин Рубан і Сергій Кропива разом зі спеціалістами Токмацького міськрайонного центру зайнятості провели семінари на теми: «Запобігання нелегальній трудовій міграції» та «Молодь на ринку праці».

Докладніше»

 

 

 

 

1  2  3 

Рубрика про управління

День охорони праці

Положення
Планування
Завдання
Вакансії
Звітність
Діяльність управління
Ринковий нагляд
Громадська рада
Наглядова діяльність
Консультації з громадськістю Користування газом
Звернення громадян
Доступ до публічної інформації
Запобігання корупції
Телефони довіри
Довідкова інформація
Адміністративні послуги
Методична допомога інспектору
Нормативна база
Прес-служба Фотоархів
Новини
Нещасні випадки
Статті
Посилання
Охорона праці очима дітей
Журнал "Охорона праці"

 

 

 

Кращий державний службовець

 

Журнал "Технополіс"