Головна

Графік прийому

Керівництво Контакти

 

Рубрика про управління  

Небезпечно: чадний газ!


     Протягом останнього кварталу 2008 року територіальним управлінням Держгірпромнагляду по Запорізькій області проведено технічне розслідування трьох нещасних випадків, пов'язаних з використанням газу у побуті. У складі комісій працювали також представники ВАТ «Запоріжгаз» і Запорізького експертно-технічного центру. Висновки комісії зроблені згідно з побаченим на місці нещасного випадку, зі свідчень свідків, з урахування проведених обстежень і замірів.
     11 грудня було госпіталізовано троє людей, які отруїлися чадним газом у приватному будинку по вулиці Робоча в обласному центрі. Технічною причиною нещасного випадку за висновком комісії стало самовільне встановлення газової колонки. З'єднання димового отвору з димоходом було виконане нещільно, внаслідок чого продукти згорання потрапляли до приміщення. При роботі газових приладів кватирка була зачинена, що є порушенням інструкції з безпечного користування побутовими газовими приладами і апаратами.
     27 жовтня в селищі Широкому троє людей загинули внаслідок отруєння чадним газом у кухні приватного будинку по вулиці Лугова. За висновком комісії, до нещасного випадку призвело самовільне втручання в роботу опалювального приладу. Димовідвідний патрубок не був вставлений до димоходу, що призвело до порушення тяги і потрапляння продуктів згорання до приміщення кухні.
     7 жовтня 2008 року загинули троє людей у власній квартирі по вулиці Магара в Комунарському районі Запоріжжя. Усі троє членів родини (чоловік 1960-го, жінка 1975-го і дитина 2005 року народження), за висновком судмедекспертизи, отруїлися чадним газом. У кухні сусідньої квартири, яка є суміжною з кухнею потерпілих, виявилася самовільно встановлена примусова вентиляція за допомогою гофрованої труби, що перекрила димовідвідний канал в стіні будинку. Це призвело до порушення тяги в димоході та утворення зворотної тяги.
     Для запобігання подібних випадків комісія зобов'язала власника житлового фонду провести позапланові перевірки технічного стану димових та вентиляційних каналів (далі – ДВК) в житлових будинках з димоходами, перевірки виконувати виключно приладовим методом, при виявленні несправностей ДВК давати заявку до ВАТ «Запоріжгаз» на відключення газових приладів від системи газопостачання. Перевірка технічного стану ДВК житлових будинків провадиться виключно у присутності відповідальних осіб житлово-комунальних організацій та власників квартир.


     Довідково:


     Протягом минулого року в Запорізькій області сталася низка випадків, коли чадний газ був причиною трагедій. Загальна кількість постраждалих у цих випадках – 19 осіб, із них 10 – зі смертельним наслідком.

 


Пам’ятайте!

НЕОБХІДНО:


    
- тримати газові прилади в чистоті і справному стані;
     - систематично перевіряти тягу в димоході перед вмиканням і під час роботи газового приладу та не включати його при відсутності тяги;
     - слідкувати за своєчасною періодичною перевіркою й прочищенням димоходу та вентиляційних каналів;
     - відкривати кватирку на весь час роботи газових приладів;
     - не закривати решітку вентиляційного каналу;
     - при несправності газового приладу відключити газ і викликати робітника газового господарства за телефоном 15-81.


ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:


     - самовільно встановлювати й переносити газові прилади;
     - самовільно підключати газові прилади за допомогою гнучких шлангів;
     - самостійно усувати несправності;
     - користуватися газовими приладами дітям, а також особам, що не пройшли спеціального інструктажу;
     - встановлювати на комфорки плити посуд з широким дном без спеціальної підставки.

     Для ознайомлення з правами та обов’язками користувачів побутовим газом і оперативною інформацією по регіону можна зайти на сайт теруправління www.dnop.zp.ua
     Держгірпромнагляд здійснює інформаційну роботу, тож якщо у вас виникли сумніви щодо справності газового обладнання в будинку, телефонуйте на цілодобовий телефон довіри територіального управління – 236-79-00.

 

 

 

 

 

День охорони праці

Положення
Планування
Завдання
Вакансії
Звітність
Діяльність управління
Ринковий нагляд
Громадська рада
Наглядова діяльність
Консультації з громадськістю Користування газом
Звернення громадян
Доступ до публічної інформації
Запобігання корупції
Телефони довіри
Довідкова інформація
Адміністративні послуги
Методична допомога інспектору
Нормативна база
Прес-служба Фотоархів
Новини
Нещасні випадки
Статті
Посилання
Охорона праці очима дітей
 

Кращий державний службовець

 

Журнал "Охорона праці"

 

Журнал "Технополіс"