Запитання – відповідь

Які відпустки надаються вагітним жінкам і працівникам із дітьми?

Оплачувана відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами надається жінкам на 70 календарних днів до пологів і 56 календарних днів після пологів (70 днів у разі народження двох і більше дітей чи ускладнення під час пологів). На прохання жінки роботодавець зобов’язаний додати до цієї відпустки щорічні основну й додаткову відпустки, незалежно від тривалості роботи жінки в поточному році.

Одноразову оплачувану відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів одразу після пологів може взяти одна близька особа породіллі. Зокрема, це стосується:

– чоловіка, дружина якого народила дитину;

– батька дитини, який не одружений із матір’ю дитини, але проживає з нею разом;

– бабусі, дідуся або іншого повнолітнього родича дитини, який фактично доглядає за дитиною, мати чи батько якої є одинокими.

За бажанням мати або батько можуть узяти відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Якщо за медичними показаннями дитина потребуватиме довшого домашнього догляду, один із батьків може подовжити відпустку – максимум до шести років. Такі самі відпустки – повністю або частково – можуть узяти бабуся, дідусь чи інші родичі дитини, які фактично доглядають за нею; особа, яка всиновила чи взяла під опіку дитину; один із прийомних батьків чи батьків-вихователів; особа, що виховує малолітню дитину без матері.

Важливо! Під час відпустки мати, батько або інші особи можуть працювати неповний робочий час або вдома. Вони також можуть у будь-який момент перервати відпустку і вийти на робоче місце.

Одна особа з подружжя, що всиновило дитину, або особа, яка виховує малолітніх дітей без матері, може взяти відпустку 56 календарних днів (70 днів, якщо дітей двоє або більше).

Більше інформації шукайте на сайті Держпраці https://dsp.gov.ua/ та на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/ .

Related Post

Запитання – відповідь

Як отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки? Як зареєструвати декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам

Навчання на “Укрграфіті”

Представники Головного управління Держпраці у Запорізькій області взяли участь у плановому тренуванні на ПрАТ «Укграфіт», під час якого відпрацьовувалися дії

Рекомендації роботодавцям і працівникам про дії в разі виявлення підозрілих предметів

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИЯВЛЕНО ПІДОЗРІЛИЙ ПРЕДМЕТ? Будь-який підозрілий предмет, що знаходиться в незвичному для нього місці, на території підприємства, установи,