Запитання – відповідь

Підприємство працює, працівники виконують роботу в приміщенні роботодавця, бойові дії не відбуваються. Один із працівників без попередження залишив робоче місце та виїхав за кордон, роботу не виконує. Чи має підприємство запровадити для нього простій і оплачувати його в розмірі 2/3 посадового окладу?

Простій – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. Залишення працівником робочого місця за власною ініціативою не є підставою для запровадження йому простою. Але й звільняти такого працівника за прогул без поважної причини до одержання від нього пояснень не варто. Відповідно до статті 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», трудовий договір із таким працівником може бути призупинений.

Related Post

Нарада з митниками

Перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Запорізькій області Володимир Дановський і фахівці відділу  ринкового нагляду взяли участь у робочій

З 1 липня Держпраці у взаємодії з ДПС розпочне інспектування з питань виявлення незадекларованих працівників

Під час формування Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік був узгоджений механізм спільної роботи ряду державних органів, у

Запитання – відповідь

Чи може роботодавець з усіма працівниками укладати трудові договори з нефіксованим робочим часом? Ні, кількість трудових договорів із нефіксованим робочим