Чи допускається експлуатація об’єкта підвищеної небезпеки без декларації безпеки?

Головне управління Держпраці у Запорізькій області звертає увагу на вимоги Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» (далі — Закон), яким встановлено, що Суб’єкт  господарської діяльності ідентифікує об’єкти підвищеної небезпеки відповідно до кількості порогової маси небезпечних речовин.

У разі, якщо у власності або користуванні є хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки, Суб’єкт господарювання  організовує розроблення і  складання декларації безпеки об’єкта підвищеної небезпеки (далі – декларація безпеки) відповідно до вимог  Порядкудекларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. N 956 (далі — Порядок). 

Також ця вимога поширюються на підприємства, установи, організації, які планують експлуатувати хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки.

Декларація безпеки повинна включати, зокрема:

оцінку готовності до експлуатації об’єкта підвищеної небезпеки відповідно до вимог безпеки промислових об’єктів.

Важливо:

Відповідно до вимог Закону та Порядку експлуатація об’єкта підвищеної небезпеки допускається лише за наявності розробленої декларації безпеки, яку необхідно подати територіальному органу Держпраці до початку експлуатації такого об’єкта.

Декларація безпеки переглядається  суб’єктом господарювання  один  раз на п’ять  років. 

Декларація  безпеки переглядається,  уточнюється  або  розробляється  в інші терміни у разі:

  1. зміни умов діяльності  об’єкта  підвищеної  небезпеки,  що призводять  до  підвищення або зниження ступеня небезпеки та рівня ризику,  незалежно  від їх причин;   
  2. зміни та/або  набрання  чинності нормативно-правовими актами, що впливають на зміст відомостей, поданих у декларації безпеки;
  3. будівництва в прилеглих районах нових підприємств (об’єктів),
     якщо це впливає на зміст відомостей, поданих у декларації безпеки;
  4. обґрунтованої вимоги уповноваженого органу або громадськості.

Оригінал декларації безпеки  та  висновку  експертизи,  а також  копії  документів, що підтверджують передачу зазначених документів   уповноваженим органам, зберігаються у суб’єкта господарювання, у  власності  або  користуванні  якого  є  об’єкт підвищеної небезпеки, протягом 25 років.

Головне управління звертає увагу, що до подання декларації безпеки Суб’єкт господарювання не має права експлуатувати об’єкти підвищеної небезпеки.

Наголошуємо:

Суб’єкти господарювання зобов’язані виконувати вимоги Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» та інших нормативно-правових актів, які регулюють діяльність об’єктів підвищеної небезпеки та у випадку недотримання цих вимог несуть відповідальність, яка передбачена чинним  законодавством.

Related Post

Посадовець Головного управління Держпраці у Запорізькій області проінформував телеглядачів Суспільного Запоріжжя про вплив шуму на організм людини

18 лютого під час прямого ефіру програми «Ранок:Запоріжжя», головний державний інспектор ГУ Держпраці у Запорізькій області – Сергій Чайковський розповів

Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області було проведено спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 9 січня на ПрАТ «ЗЗРК»

З 10 січня по 4 лютого 2020 р. Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області було проведено спеціальне розслідування нещасного випадку

До 15 лютого ГУ Держпраці у Запорізькій області приймає малюнки в рамках щорічного конкурсу «Охорона праці очима дітей – 2020»

Головне управління Держпраці у Запорізькій області нагадує,що до 15 лютого включно в рамках IX Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці очима дітей