Суб’єкти господарювання зобов’язані визначити реальну ступінь небезпеки об’єкта та провести його ідентифікацію

Головне управління Держпраці у Запорізькій області доводить до відома суб’єктів господарювання, що будь-який об’єкт, де використовуються, виготовляються, переробляються чи транспортуються небезпечні речовини, може становити загрозу для мешканців прилеглих територій та навколишнього середовища та вважається потенційно небезпечним об’єктом. Для того, щоб визначити реальну ступінь небезпеки такого об’єкта, підприємство зобов’язане провести його ідентифікацію відповідно до кількості порогової  маси небезпечних речовин. За результатами цих досліджень потенційно небезпечний об’єкт може бути віднесений до об’єктів підвищеної небезпеки І чи ІІ класу, або і надалі буде вважатися потенційно небезпечним об’єктом.

Суб’єкти господарювання, у власності або користуванні яких є хоча б один потенційно  небезпечний об’єкт, чи які мають намір розпочати будівництво такого об’єкта, зобов’язані організувати проведення його ідентифікації відповідно до вимог «Порядку ідентифікації та обліку об’єктів підвищеної небезпеки», затвердженого Постановою КМУ від 11 липня 2002 р. № 956.

Звертаємо увагу: результати ідентифікації підприємства зобов’язані надіслати до територіального управління Держпраці у двотижневий термін.

Головне управління нагадує, що Суб’єкт господарювання, у  власності або користуванні якого є  об’єкти  підвищеної небезпеки, проводить у шестимісячний строк їх повторну ідентифікацію у разі:

  1. зміни умов виробництва,  номенклатури небезпечних речовин або їх кількості;
  1. внесення змін до законодавства у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки;
  1. будівництва в  прилеглих  районах  нових  об’єктів,  якщо  це впливає   на   зміст  відомостей,  наведених  у  повідомленні  про результати ідентифікації;
  1. зміни власника об’єкта.

Важливо: У разі проведення повторної ідентифікації Суб’єкт господарювання повідомляє у двотижневий термін Держпраці про зміни  порівняно  з  попередньою  ідентифікацією.

Результати ідентифікації та розрахунки,  на підставі яких вона  проводилася,  зберігаються суб’єктом господарювання протягом 25 років.

Наголошуємо, що суб’єкти господарювання відповідальні за своєчасне, повне і достовірне проведення ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки. Відтак, у випадку недотримання цих вимог несуть відповідальність, яка передбачена чинним  законодавством.

Related Post

У Вільнянську за участю фахівців Держпраці було проведено День кар’єри

    У Всесвітній день соціальної справедливості у приміщенні Вільнянської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості 20 лютого 2020 року було

Деякі питання надання допомоги для оздоровлення держслужбовцям у разі поділу щорічної основної відпустки на частини

Відповідно до ст. 57 Закону України “Про державну службу” державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законом

Увага! Відбулися зміни у наданні адміністративних послуг з видачі та переоформлення гірничого відводу для розробки корисних копалин місцевого значення

У зв’язку із внесенням змін до Кодексу України про надра від 29.12.2019 р. та Постанови № 352 «Про внесення змін