Чи правомірні відрядження під час карантину?

На період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби COVID-19, Головне управління Держпраці у Запорізькій області проводить консультації дистанційно.

В телефонному режимі до Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області звернувся працівник одного з підприємств міста, для надання роз’яснень з питання: «Чи правомірні відрядження під час карантину?».

Слід зазначити, що законодавство не передбачає особливий порядок направлення у відрядження працівників під час карантину, тому такий порядок відбувається за загальною процедурою, встановленою Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998р. №59 та Кодексом законів про працю України (далі – КЗпП).

Службове відрядження, у яке працівника направляють за розпорядженням керівника установи для виконання роботи, обумовленої трудовим договором, є обов’язковим для працівника. Водночас, як установлено ст. 31 КЗпП, керівник установи не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.

Таким чином, відмова працівника без поважних причин поїхати у відрядження для виконання роботи, обумовленої трудовим договором, може розглядатись як порушення трудової дисципліни.

Зауважимо, що згідно зі:

  • статтею 176 КЗпП забороняється направлення у відрядження вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до 3 років;
  • статтею 177 КЗпП жінки, що мають дітей віком від 3 до 14 років або дітей з інвалідністю, не можуть направлятись у відрядження без їх згоди;
  • статтею 186-1 КЗпП гарантії встановлені статтями 176-177 КЗпП поширюються також на батьків, які виховують дітей без матері(в тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також на опікунів (піклувальників), одного з прийомних батьків, одного з батьків-вихователів.

При цьому не варто забувати, що роботодавець зобов’язаний створити безпечні умови праці, тобто при такому відрядженні працівник вправі вимагати засоби індивідуального захисту, зокрема: захисну маску, рукавиці, окуляри.

Related Post

Увага! Уряд вніс зміни до порядку реєстрації та обліку великовантажних і технологічних транспортних засобів

   Головне управління Держпраці у Запорізькій області повідомляє, що  Постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2020 № 617  внесено зміни до

У Запоріжжі продовжується інформаційна кампанія щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі та послуг

З метою зниження рівня незадекларованої праці у регіоні, Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області активізовано інформаційно – роз’яснювальну роботу серед

У Запоріжжі інспектори продовжують виявляти незадекларовану працю

На виконання окремого доручення Прем’єр-міністра України О. Гончарука від 22.01.2020 № 2313/0/1-20 про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері