Кому надається листок непрацездатності під час хвороби дитини у період карантину, якщо захворіла мати дитини ?

Якщо малолітня дитина (до 14 років) захворіла в період карантину, тому, хто доглядає за нею під час хвороби, оформлюють листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною.

Листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною не видають і не оплачують, коли дитина захворіла в період щорічної основної та додаткової відпусток, відпустки без збереження зарплати, відпустки для догляду за дитиною до 3 років або в період творчої та навчальної відпусток (ч. 6 ст. 22п. 6 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV).

Для догляду за хворою дитиною віком до 14 років листок непрацездатності видають на період, протягом якого дитина потребує догляду, але не більш як 14 календарних днів. Якщо дитина продовжує хворіти, то особі, яка здійснює догляд за хворою дитиною, після закінчення максимального строку листка непрацездатності видають довідку за формою № 138/о (п.п. 3.3–3.4 Інструкції № 455).

Якщо дитина перебуває на стаціонарному лікуванні, то листок непрацездатності надають по догляду за дитиною до 6 років на весь період стаціонарного лікування, а по догляду за важкохворою дитиною від 6 до 14 років, що потребує індивідуального догляду, — на період, визначений висновком ЛКК (п. 3.9 Інструкції № 455).

Для догляду за дорослим членом сім’ї та хворою дитиною, старшою 14 років, у разі лікування в амбулаторно-поліклінічних умовах листок непрацездатності видають на строк до 3 днів. Як виняток — залежно від важкості перебігу захворювання та побутових умов цей строк може бути подовжений за рішенням ЛКК, а за її відсутності — головного лікаря, але не більш як 7 к.дн. (п. 3.2 Інструкції № 455).

Якщо в сім’ї хворіють двоє або більше дітей одночасно, то для догляду за ними видається один листок непрацездатності. У разі виникнення захворювання у дітей в різний час листок непрацездатності видається в кожному конкретному випадку окремо (п. 3.5 Інструкції № 455).

Допомога по тимчасовій непрацездатності в разі захворювання матері або іншої особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною віком до трьох років, надається застрахованій особі, яка здійснює догляд за дитиною, з першого дня за весь період захворювання відповідно до частини п’ятої ст. 22 3акону № 1105.

Related Post

19.08.2020 у Запоріжжі з працівником ТОВ «СПІВДРУЖНІСТЬ АВІА БУД» стався нещасний випадок

19 серпня покрівельник рулонних покрівель та штучних матеріалів ТОВ «СПІВДРУЖНІСТЬ АІА БУД» при виконанні демонтажних робіт покрівель провалився та впав

Головний державний інспектор ГУ Держпраці у Запорізькій області – Ірина Ващиліна 29.01.20 взяла участь у прямому ефірі програми «Ранок:Запоріжжя» на ТРК «Суспільне Запоріжжя» щодо проведення інформаційної кампанії по детінізації зайнятості у сфері торгівлі та послуг

   Головний державний інспектор ГУ Держпраці у Запорізькій області – Ірина Ващиліна під час ефіру програми «Ранок:Запоріжжя» 29.01.2020  розповіла телеглядачам 

Про небезпеку на підприємствах водопровідно- каналізаційного господарства

Водопровідно-каналізаційне господарство України (далі — ЖКГ-2) є однією з найважливіших систем життєзабезпечення населених пунктів. Загальна протяжність водопровідних мереж в Україні